@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 16.12.2009

En sağlıklı yeni yıl kararları

“Bu yıl kendime iyi bakacağım”: Kendiniz için yeni yıl dileğiniz bu olsun. Nasıl mı?

İZLE: STRES ARTIRAN BESİNLER👇 
Her zaman için bir silkelenme, ardından bir sıfırlanma ve akabinde bir başlangıç noktası değil midir biten bir yıl ve yeni başlayan tertemiz bir yıl? Geçen sene kendinizle ilgili nelerden memnun kalmadınız; çok mu kilo aldınız veya kendinize hiç vakit ayıramadınız mı? Kendinizi bedenen ve ruhen bitkin hissedin veya hissetmeyin, tepeden tırnağa sağlıklı ve mutlu bir birey olmak için en büyük motivasyonunuz yepyeni bir yıl olsun der; Pudra.com ekibi olarak yeni yılda tüm dileklerinizin gerçekleşmesini dileriz!

Yeni yıl kararları, sağlıklı olmak için, sağlıklı beslenme

2020'de...

“Daha fazla hareket edeceğim”

Güne komşularınızla yürüyüş yaparak başlayın. Yalnız bir yürüyüş de olabilir bu; ama unutmayın ki grup halinde yapacağınız sporlar, sosyal aktivite olarak daha motive edici olacaktır. Arkadaşlarınız veya komşularınızla yapacağınız bir sabah yürüyüşünüm tüm gün boyunca kendinizi ne kadar iyi hissettirdiğine inanamayacaksınız!

Tüm gün her fırsatta fiziksel aktivite. Hareketsizliğin sağlığımız açısından ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Dolayısıyla güne yürüyerek başladıktan sonra yapacağınız her işte kendinize bir hareket alanı yaratmanız çok önemli. Çok basit örnekler vermek gerekirse; televizyon izlerken kol egzersizlerini yapabilir veya telefonlar konuşurken evin içinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Tatillerde aktif olun. Tatil deyince aklımıza mola, dinlenme, yatma ve keyif gibi kavramlar gelir tabii ki. Ama dinleneyim derken fazla kiloların kurbanı olur, hareketsizlikten her anlamda kendimizi kötü hissedebiliriz. O yüzden ailemizle yaptığımız keyif dolu tatilleri yüzerek veya doğa yürüyüşleri yaparak aktif hale getirin.

“Daha sağlıklı besleneceğim”

Geçici diyet heveslerine son! Dönemsel olarak yaptığınız şok diyetlerin size hiçbir faydası yok; tersine zararı var. Bunu unutmayın ve beslenme konusunda kendinize bu sözü verin: “şok diyetler yapmayacağım.” Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin temelinde doğru bir diyet planını beslenme tarzınızın bir parçası yapmak olduğunu unutmayın.

Sağlıksız abur cuburlarla vedalaşın. Atıştırmalıklar hemen hepimizin iradesini zorlayan diyet tehditçileri… Bu yıl onları bir anda hayatınızdan çıkarmaya ne dersiniz? Hatta onların yerine sağlıklı atıştırmalıklar veya bu abur cuburlar sağlıklı yazılarımızdaki önerilerimize göz atabilirsiniz…

Yüksek kalorili içerikleri hayatınızdan çıkarın. Kahve keyfini sevmeyenimiz yoktur herhalde. Ama bu yıl keyfinizi biraz değiştirip, sağlığınızı da korumaya başlayabilirsiniz. Örneğin yüksek kalorili kremalı bir buzlu kahve yerine kafeinsiz bir kahve veya en sağlıklısından bir meyvesuyu içmeyi tercih edin.

“Kendime vakit ayıracağım”

Uykuya hak ettiği değeri verin. Uyku sağlıklı bir yaşamın temelidir. Bunu kendinize tekrar hatırların ve yeni yılda uyku saatinize, ortamınıza, kalitenize çok önem verin. Unutmayın; uyku kaynaklı problemler birçok ciddi rahatsızlığın yanı sıra konsantrasyon bozukluğu, iştah problemleri, kronik yorgunluk gibi tüm gününüzü etkileyebilecek güce sahip.

Her gün 1 saat sizin olsun. Ne kadar yoğun olursanız olun her gün kendinize 1 saat ayırmaya bakın. Başlarda 15 dakika, yarım saat şeklinde başlayarak zamanla 1 saate ulaşabilirsiniz. Zaten bunu bir rutine dönüştürdüğünüzde otomatik olarak günlük eylemleriniz arasına girecektir. Bu 1 saatte ne yapacağınız ise keyfinize kalmış; ister meditasyon yapın, ister kitap okuyun, ister hiçbirşey yapmayın!

Bakımınızı keyifle yapın. Örneğin köpük banyosu keyfi yapın. Küveti sıcacık suyla doldurun. Aynen filmlerde olduğu gibi müziğinizi açın, etrafa mumları dizip ışığı kapayın ve bir kadeh şarabınızı alıp küvete uzanın. Bu keyifli banyo ile tüm sıkıntılarınız da aksın, gitsin!

“Sosyal hayatıma önem vereceğim”

Sosyal olun. Arkadaş grubunuzla da ailenizle de sosyal buluşmalarınıza önem gösterin. Üşenip programlarımızı ertelemeyin. Çünkü sevdiğiniz insanlarla bir araya gelmeniz ve bu tip buluşmalar yapmanız kendinizi çok iyi hissetmenize ve enerjinizin yükselmesine neden olacaktır.

İlişkide flört edin. İlişkinizin rutinleşmeye başladığını düşünüyorsanız duruma biraz renk katmanız gerekiyor demektir. Eğer rutinleşmeye başlamadıysa elbet bir gün renk katmanız gerekecek demektir! Dolayısıyla ilişkinizde küçük heyecanları hiçbir zaman eksik etmemeyi, sürprizler ve flört oyunları ile ilişkinizi canlı tutmayı bu yıl kendinize söz verin! Önerilerimiz için ise tıklayın.

Arkadaş çevrenizi gözden geçirin. Son yıllarda oldukça sık kullanılan bazı yabancı terimler var: frenemy veya toksik arkadaşlar gibi… O yüzden bu yıl vereceğiniz kararlardan biri de arkadaş çevrenizi bu tip toksiklerden arındırmak; çevrenizi sadeleştirmek olsun. Nasıl mı? 4 tehlikeli arkadaş modeli ve dost musun düşman mı yazılarımızı okuyarak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İlgili haberlerimizi okumak için tıklayın:

Daha iyi bir hayat için Çevreniz ve ilişkilerinizle ilgili yapacağınız birtakım değişiklikler daha kaliteli bir hayat sürmenizi sağlayacak.

Mutlu olmanın sırları En büyük mutluluk hiçbir şey veya hiç kimse olmadan mutluluğu yakalayabilmektir. İşte bunu başarabilmeniz için 7 öneri.

Kendinize vakit ayırın Yalnızlık sanıldığı gibi depresif bir şey değil; tam tersine kendiniz ve ilişkiniz için en faydalı terapidir.

Sadeleşme zamanı! Yaşam tarzınızı, evinizi, alışkanlıklarınızı, sorumluluklarınızı, çevrenizi; kısacası yaşamınızı biraz sadeleştirmeye ne dersiniz?

Kendi iyiliğiniz için yavaşlayın Enerjinizi artırmak, iş hayatında başarılı olmak, hatta daha iyi bir anne olmak için kendinizi biraz yavaşlatın!

Pozitif düşün, pozitif yaşa! Yaratıcı gücümüzün sınırsızlığının farkında mıyız? Evren hepimizin hizmetinde...

Bir ömür mutlu olmanın sırrı Mutlu, keyifli, coşkulu ve neşeli bir yaşamın sırrı An'ı yaşamak, An'da kalmaktır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER